KSIĘGA mistrza

PODRÓŻE PO JAPONII

Jeśli planujesz wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni, koniecznie musisz zajrzeć do księgi Mistrza OYAKATA, gdzie dowiesz się o wszystkich niezbędnych informacjach przed wyjazdem oraz największych atrakcjach turystycznych kraju dzięki czemu zaplanujesz swój wymarzony urlop. Nie wiesz co zapakować na taki wyjazd? Mistrz OYAKATA pomoże Ci w tym! Przeczytasz, jakie dokumenty potrzebne są do podróży, jakie ubrania warto zabrać ze sobą i jakie zasady obowiązują w japońskiej kulturze. Dowiesz się również, gdzie najlepiej zjeść, aby spróbować tradycyjnych japońskich potraw. Nie zapomnij zakupić japońskich pamiątek! W przewodniku znajdziesz również listę najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych prezentów dla japońskich gospodarzy. Poznaj także tajemnicze i ekscentryczne miejsca, których nie znajdziesz w żadnym innym kraju. Daj się zabrać na niezwykłą podróż po Japonii z Mistrzem OYAKATA i odkryj piękno Kraju Kwitnącej Wiśni! 

5 NAJDZIWNIEJSZYCH JAPOŃSKICH RESTAURACJI

Japonia słynie z ekscentrycznych rozwiązań. Nikogo, kto wybiera się do Kraju Kwitnącej Wiśni nie zdziwi widok osób w przebranych w stylu anime cosplay, oryginalnych potraw, wystrojów wnętrz czy niezrozumiałych dla wielu Europejczyków zwyczajów. Ogromną popularnością w Japonii cieszą się restauracje z motywem przewodnim, które spotkać można na terenie całego kraju.

Czytaj więcej >

CO WARTO ZOBACZYĆ W JAPONII? NAJPOPULARNIEJSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Japonia to wyjątkowe miejsce zarówno pod względem historii i kultury, jak i turystycznych atrakcji. Europejczycy często wybierają Japonię jako destynację nieco egzotyczną, różniącą się w znacznym stopniu od zachodnich kurortów. Jakie atrakcje turystyczne powinniśmy wziąć pod uwagę, planując wakacje w Kraju Kwitnącej Wiśni?

Czytaj więcej >

PAMIĄTKI Z JAPONII. CO WARTO ZE SOBĄ PRZYWIEŹĆ?

Podróże, zarówno te egzotyczne, jak i te niedalekie, często skutkują powrotem z walizkami cięższymi niż przed wyjazdem. Wielu ludzi nie może oprzeć się atrakcyjnym pamiątkom, które będą przypominać o miło spędzonych chwilach podczas urlopu.

Czytaj więcej >

KAPPABASHI – TOKIJSKA ULICA SKLEPÓW KULINARNYCH

Japonia posiada wiele atrakcji, które zadowolić mogą nawet najbardziej wymagającego turystę. Przyrodnicze krajobrazy, świątynie, muzea i zapierające dech w piersiach widoki to tylko niektóre z możliwości Kraju Kwitnącej Wiśni. Równie ogromną popularnością turystyczną cieszą się dzielnice zakupów i restauracji. Jedną z nich jest tokijska ulica sklepów kulinarnych – Kappabashi.

Czytaj więcej >

PODRÓŻOWANIE PO JAPONII. JAK ZORGANIZOWAĆ WYJAZD?

Podróże to jedna z najczęstszych pasji Europejczyków. Niezwykle chętnie zwiedzamy obce nam miejsca, wybierając się w tym celu na zagraniczne i egzotyczne wojaże. Fascynują nas kraje odległe – im bardziej odmienne od naszej kultury, tym lepiej. Jednym z często wybieranych przez Europejczyków kierunków jest Japonia. Różnice obyczajowe, etnograficzne i geograficzne sprawiają, że Kraj Kwitnącej Wiśni jest dla nas niezwykle fascynujący.

Czytaj więcej >

JAPOŃSKI STREET FOOD

Street food, a więc stragany z jedzeniem rozlokowane na ulicach miast znaleźć można nie tylko w krajach europejskich. Stragany z jedzeniem kryją się również w wielu częściach Japonii i krajach azjatyckich, różnią się jednak od klasycznych straganów czy foodtrucków, które znamy z europejskich ulic.

Czytaj więcej >

MOST PERŁOWY AKASHI KAIKYO – NAJDŁUŻSZY MOST WISZĄCY NA ŚWIECIE

4 km długości, 300 m wysokości i 12 lat budowy, której koszt szacuje się na ok. 4 mld dolarów – Most Akashi Kaikyo to prawdziwa perła nowoczesnej japońskiej architektury.

Czytaj więcej >

TUNEL SEIKAN – JEDEN Z NAJDŁUŻSZYCH TUNELI KOLEJOWYCH NA ŚWIECIE

Japończycy to nie tylko mistrzowie kuchni, ale także znakomici inżynierowie i konstruktorzy. Dowodzą tego m.in. powstające w Japonii mosty i tunele. Jedną z wizytówek japońskiej inżynierii jest rozciągnięty pod cieśniną Tsugaru tunel Seikan – zaliczany do najdłuższych podmorskich tuneli kolejowych na świecie.

Czytaj więcej >

REGIONY I PREFEKTURY. POZNAJ PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY W JAPONII

Japonia, podobnie, jak większość krajów na świecie, podzielona jest na mniejsze jednostki administracyjne i geograficzne regiony. Sprawdź, jaki jest oficjalny podział rozszczepionego na tysiące wysp kraju i dowiedz się, czym charakteryzują się jego regiony.

Czytaj więcej >

ŚWIĄTYNIA TODAIJI I PAWILON WIELKIEGO BUDDY W NARZE

„Zobaczyć Narę i umrzeć” – mówi jedno z japońskich przysłów. Monumentalna Świątynia Todaiji ze słynnym pawilonem Wielkiego Buddy przyciągają nie tylko ciekawskich turystów, ale też samych Japończyków, którzy przybywają do Świętego Miasta, by oddać pokłon Wielkiemu Dainichi Nyorai i dowiedzieć się, czy po śmierci mogą liczyć na osiągnięcie upragnionej nirwany.

Czytaj więcej >

ZŁOTY PAWILON KINKAKU-JI I SREBRNY PAWILON GINKAKU-JI W KIOTO

Wśród dwóch tysięcy buddyjskich świątyń i shintoistycznych chramów Kioto, wyjątkowym blaskiem lśnią dwa architektoniczne cuda. Złoty Pawilon Kinkaku-ji i Srebrny Ginkaku-ji niezmiennie zachwycają miliony turystów, którzy tłumnie przybywają do dawnej, historycznej stolicy Japonii.

Czytaj więcej >

WYSPY RIUKIU – ARCHIPELAG Z OKINAWĄ

Dzikie zatoczki, białe, bezludne plaże, wyjątkowa kultura i otwartość mieszkańców – Riukiu to historycznie najmłodsza część Japonii, która po latach politycznych zawirowań, może celebrować dziś swoją etniczną odmienność, zachwycając odwiedzających dziewiczą naturą i rajskim klimatem.

Czytaj więcej >