PODRÓŻE PO JAPONII

CO WARTO ZOBACZYĆ W JAPONII? NAJPOPULARNIEJSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Japonia to wyjątkowe miejsce zarówno pod względem historii i kultury, jak i turystycznych atrakcji. Europejczycy często wybierają Japonię jako destynację nieco egzotyczną, różniącą się w znacznym stopniu od zachodnich kurortów. Jakie atrakcje turystyczne powinniśmy wziąć pod uwagę, planując wakacje w Kraju Kwitnącej Wiśni?

Japonia – co warto zobaczyć?

Niemal w każdym zakątku Japonii czają się niezwykłe atrakcje, które warto zobaczyć, będąc na miejscu. Zadowoleni będą zarówno turyści, którzy szukają odpoczynku i pięknych widoków, jak i ci poszukujący wrażeń, doznań kulinarnych czy różnic kulturowych. Warto wziąć pod uwagę porę roku, w której planujemy wakacje.

Festiwal Śniegu w Sapporo

Do jednych z najciekawszych atrakcji turystycznych polecanych w porze zimowej zaliczyć można Festiwal Śniegu w Sapporo. Podczas festiwalu, który odbywa się od 1950 roku zawsze w drugiej połowie lutego zobaczyć można wystawę spektakularnych rzeźb wykonywanych ze śniegu i lodu. Festiwal w ciągu ponad 60 lat trwania systematycznie się rozrastał – obecnie ma on międzynarodową renomę i przyciąga turystów z całego świata.

Pola ryżowe Senmaida

W okresie wiosennym warto natomiast wybrać się nad brzeg Morza Japońskiego, po to by podziwiać tysiąc pól ryżowych Senmaida, tarasowo schodzących w dół wzgórza. Wiosną pola ryżowe wypełniają się wodą, dzięki czemu półwysep Noto słynie z zapierających dech w piersiach widoków. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych w Japonii.

Atrakcje turystyczne Japonii – Tokio

Bardzo często wybór destynacji podczas urlopu Europejczyków pada na stolicę Japonii – Tokio. Już samo to miejsce obfituje w wiele niespotykanych nigdzie indziej atrakcji turystycznych – może stanowić więc doskonałą alternatywę dla długich wycieczek wymagających przemieszczanie się. Wśród najpopularniejszych atrakcji stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni znajdują się świątynia Sanja, brama Kaminari Mon w Asakusie, świątynia Sensoji czy park Ueano.

Modne zakupy i piękne widoki

Zadowoleni z pewnością będą także turyści, którzy pragną wybrać się do Tokio na zakupy – na nich czekają modne miejsca takie jak Ginza, Shibuya, targ rybny Tsukiji czy Akihabara – dzielnica sklepów i straganów z elektroniką. Na fanów niezapomnianych widoków czeka wieża Tokyo Sky Tree, umiejscowiona w dzielnicy Sumida. Wieża o wysokości 634 metrów to obecnie najwyższy tego typu obiekt na całym świecie. Równie atrakcyjna będzie wyspa Odaiba, na którą dostać można się za pomocą kolejki Yuri Kamome. Sztuczna wyspa w zatoce tokijskiej połączona jest z centrum miasta Tęczowym Mostem. Będąc na wyspie wieczorową porą, można zobaczyć niezapomniany widok na oświetlone w mroku miasto.

Pałac Cesarski

Odwiedzając Tokio, nie sposób pominąć jednej z głównych atrakcji turystycznych, jaką jest Pałac Cesarski – rezydencja cesarza Japonii. Pałac umiejscowiony jest w dzielnicy Chiyoda, a jego łączna powierzchnia porównywalna jest do nowojorskiego Central Parku – liczy 341 hektarów. Choć większa część pałacu jest niedostępna dla zwiedzających, przez dwa dni w roku (23 grudnia oraz 2 stycznia) można skorzystać z wycieczki z przewodnikiem Agencji Dworu Cesarskiego. Dodatkową atrakcję stanowi rodzina cesarska, która zaszczyca turystów swoją obecnością, pojawiając się na pałacowym tarasie.

Atrakcje turystyczne w pobliżu Tokio

Po zakończeniu zwiedzania japońskiej stolicy, warto udać się w okoliczne miejsca, by podziwiać popularne atrakcje turystyczne w pobliżu Tokio. Piękno przyrody podziwiać można w mieście Kamakura czy Hakone – usytuowanego u stóp góry Fudżi, otoczonej obszarem Pięciu Jezior (Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu). Nieopodal Tokio znajduje się Hiroszima, w której zwiedzić można Muzeum Pokoju, poświęconego tragicznym wydarzeniom II wojny światowej (zrzuceniu bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki) oraz pospacerować w pobliskim Parku Pokoju.

Co warto zwiedzić w Japonii? – Kioto

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków w Japonii obok Tokio, jest Kioto. To wyjątkowe miasto usytuowane w zachodniej części wyspy Honsiu zapewnia wiele atrakcji turystom z całego świata. W Kioto podziwiać można Złoty oraz Srebrny Pawilonsymbole Japonii. Srebrny Pawilon (Ginkakuji) wybudowany został w roku 1482, jako letnia rezydencja Szoguna Yoshimitsu Ashikaga. Złoty Pawilon (Kinkaku-ji, Rokuon-ji) to natomiast świątynia zen, wybudowana w roku 1397 jako willa, którą syn Szoguna przekształcił w świątynię buddyjską połączoną ze szkołą Rinzai.

Japonia – nieograniczone możliwości turystyczne

Planując wyjazd do Japonii powinniśmy w szczególności uwzględnić czas, jakim dysponujemy. Ilość atrakcji pozwala bowiem rozplanować wakacje nawet w jednym mieście w taki sposób, by zwiedzającym nie zabrakło wrażeń. Sama stolica Kraju Kwitnącej Wiśni dostarcza wielu doznań estetycznych i kulturowych, a cały kraj obfituje w niezapomniane widoki i oryginalne atrakcje.

pozostałe ARTYKUŁY