PODRÓŻE PO JAPONII

KAPPABASHI – TOKIJSKA ULICA SKLEPÓW KULINARNYCH

Japonia posiada wiele atrakcji, które zadowolić mogą nawet najbardziej wymagającego turystę. Przyrodnicze krajobrazy, świątynie, muzea i zapierające dech w piersiach widoki to tylko niektóre z możliwości Kraju Kwitnącej Wiśni. Równie ogromną popularnością turystyczną cieszą się dzielnice zakupów i restauracji. Jedną z nich jest tokijska ulica sklepów kulinarnych – Kappabashi.

Ulica sklepów kulinarnych

Kappabashi to jedna z najbardziej znanych ulic Tokio, umiejscowiona między dwiema dzielnicami – Ueno i Asakusa. Mimo popularności ulica nie jest oblegana przez turystów i w ciągu dnia spotkać tam można niewiele osób. Spokój wśród zatłoczonych miejsc stolicy Japonii jest czymś nieczęstym – między innymi dlatego warto udać się w trakcie zwiedzania Tokio właśnie tam. Najczęściej spotkać tam można właścicieli restauracji, którzy zaopatrują się w tamtejszych sklepach.

Ulica Kappabashi

Na ulicy Kappabashi coś dla siebie znajdą wszyscy miłośnicy kuchni – nie tylko kucharze i restauratorzy, ale też hobbyści i osoby lubiące gotować. Na Kappabashi-dori znaleźć można niemal wszystko, co niezbędne w tej dziedzinie – od podstawowych przyborów kuchennych, takich jak sztućce, noże, kuchenne deski czy talerze i garnki, po specjalistyczny sprzęt kucharski, używany przez najlepszych restauratorów na całym świecie. Wśród asortymentu dostępnego w tzw. Kitchen Town znajdą się również zabawne rzeczy o węższym zakresie zastosowania, takie jak plastikowe atrapy jedzenia, które na ulicy sklepów kulinarnych można wykonać także własnoręcznie.

Ueno i Asakusa

Ueno i Asakusa to miejsca, w których poczuć można klimat dawnego, przedwojennego Tokio. Można tam spotkać większą ilość lokalnych mieszkańców, niż turystów. Jest to jedna z najstarszych dzielnic stolicy Japonii, w której wyraźnie odczuwa się lokalną kulturę i tradycję. Mimo to, coraz więcej wokół Ueno i Asakusy nowoczesnych budowli i centrów handlowych. W samym sercu dzielnicy pozostają jednak budowle, które nie mogą ulec zmianie – np. najstarsza tokijska świątynia, Senso-Ji. Mimo wkradającej się nowoczesności, okręg Sumida – Asakusa i Ueno to najbardziej tokijskie z dzielnic stolicy Japonii. W związku z tym turyści, którzy odwiedzają właśnie te okolice, to najczęściej osoby, które chcą poznać smak wieloletnich tradycji Tokio.

Spokojna tokijska ulica

Okoliczne instytucje i restauracje wpisują się w spokojny klimat tej części Tokio. Kameralne spotkania, niewielkie lokale, uroczy i spokojny klimat ulicy Kappabashi to elementy charakterystyczne dla tej części miasta. Na okolicznych placach spotkać można wróżbitów, przepowiadających przyszłość oraz zaciszne miejsca, w których napić się można słodkich napojów. Wszystko to połączone jest z Kappabashi – od której rozpocząć można wędrówkę po kulturalnych zakątkach Tokio. Kappabashi wygląda równie ciekawie zarówno w ciągu dnia, jak i późnym wieczorem – gdy okoliczne budynki i krajobraz oświetlają światła latarni.

Ulica pomiędzy dzielnicami

Odwiedzając Tokio, warto zaplanować wycieczkę na ulicę Kappabashi. Jest to doskonałe miejsce, które pozwoli wyciszyć się podczas zwiedzania stolicy Japonii pełnej zgiełku i hałasu. Podczas zwiedzania Kappabashi warto zajrzeć również do sąsiednich dzielnic – Ueno i Asakusa, które pozwolą poznać tradycję dawnego Tokio.

pozostałe ARTYKUŁY