KUCHNIA JAPOŃSKA

ROMANTYCZNA KOLACJA W JAPOŃSKIM STYLU

Oryginalne smaki japońskiej kuchni doskonale nadają się do świętowania różnego rodzaju okazji. Przysmaki Kraju Kwitnącej Wiśni mogą urozmaicić także wieczór z ukochaną osobą. Romantyczna kolacja w japońskim stylu świetnie sprawdzi się, jeśli oboje uwielbiacie nietypową kuchnię i wyjątkowe doznania kulinarne.

Japońska kolacja dla dwojga

Wybór odpowiedniego miejsca oraz motywu przewodniego to jedne z wielu kluczy do sukcesu podczas udanej randki. Randka, po japońsku nazywana de-to (デート), to wyjątkowa okazja, by zaimponować swojej drugiej połówce lub osobie, która pretenduje do jej miana. Partnerowi lub partnerce, którzy lubią klimat Kraju Kwitnącej Wiśni oraz japońskie jedzenie, z pewnością przypadnie do gustu romantyczna kolacja po japońsku. Jak spędzają randki prawdziwi Japończycy? Chodzą do kina, na kolacje, do kina samochodowego, na karaoke lub do parku. Dużą wagę przywiązują do miejsca, w którym randka się odbywa, a więc de-to supotto (デートスポット).

Potrawy na romantyczną kolację

Jakie potrawy wybrać, chcąc zorganizować wyjątkową kolację w japońskim stylu? Nasz wybór z pewnością może paść na sushi. Ten japoński przysmak podbił serca i podniebienia ludzi na całym świecie. Delikatny smak i starannie wyselekcjonowane składniki prawdziwego, japońskiego sushi zapewnią udany wieczór. Kolejną potrawą, na którą możemy się skusić, zabierając swoją drugą połowę do japońskiej restauracji, jest ramen – tradycyjna zupa o mięsnym bulionie z makaronem, warzywami i mięsem wysokiej jakości lub też udon – zupa z charakterystycznym, grubym makaronem.

Romantyczne zwroty po japońsku

Jak oczarować partnera lub partnerkę romantycznymi, japońskimi zwrotami? Wystarczy powiedzieć kilka miłych słów, takich jak:

  1. Kocham cię: aishite imasu (愛しています), aishiteru (愛してる), aishiteru yo (愛してるよ) – gdy mówi mężczyzna, aishiteru wa (愛してるわ) – gdy mówi kobieta
  2. Lubię cię: suki desu (好きです), Suki da (好きだ), suki dayo” (好きだよ) – gdy mówi mężczyzna, suki yo (好きよ) – gdy mówi kobieta

Para zakochanych to po japońsku: rabu rabu (ラブラブ), pochodzi z angielskiego słowa: love, love.

Romantyczne japońskie filmy

Japońska kinematografia nie każdemu jest w stanie przypaść do gustu. Niemniej jednak jeśli chodzi o kino romantyczne, Japończycy mogą pochwalić się wieloma doskonałymi pozycjami, z których skorzystać możemy podczas randki inspirowanej kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Do popularnych filmów tego rodzaju należą tytuły, takie jak: Sekai no chushin de ai wo sakebu (2001), Kimi ni todoke (2010), Paradise Kiss (2011), Tokyo Tower (2005), Tenshi no koi (2009) czy Hanamizuki (2010).

Randka w japońskim stylu

Pomysł na japońską randkę może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy nasz wybranek lub wybranka lubi kulturę japońską bądź kuchnię z tego regionu. Jest to również ciekawy pomysł, aby zrobić i zaproponować coś zupełnie innego, odbiegającego od tradycyjnych spotkań.

 

pozostałe ARTYKUŁY