PODRÓŻE PO JAPONII

5 NAJCIEKAWSZYCH PARKÓW ROZRYWKI W JAPONII

Japonia ma wiele charakterystycznych symboli. Można powiedzieć, że jest Krajem Kwitnącej Wiśni, domem samurajów, ojczyzną gejsz, czy wyspą wulkanów. Jednak warto wiedzieć, że jest też mekką parków rozrywki. Tamtejsze wesołe miasteczka biją rekordy odwiedzin turystów, ale również rekordy wysokości, prędkości i przyspieszenia. Z kolei zaawansowane technologie pozwalają Japończykom korzystać z najnowocześniejszych rollercoaster’ów na świecie.

Tokyo Disneyland

Wycieczka do Disnaylandu to marzenie niemal każdego dziecka, ale również wielu dorosłych. Nic dziwnego, gdyż jest to park rozrywki dosłownie wyrwany z bajki. Jeden z 5 Disneylandów znajduje się w stolicy Japonii – Tokio. Liczy on aż 7 różnych stref tematyczny i jedyny na świcie motyw oceaniczny – Tokyo DisneySea Park(東京ディズニーシー).

Rozmaite karuzele, zjeżdżalnie wodne, huśtawki i żywi bohaterowie najpopularniejszych bajek zapewniają odwiedzającym ekscytującą zabawę i niezapomniane odkrycia. W Tokyo Disneyland stojąc w kolejce po japońskie smakołyki, można spotkać kaczora Donalda, Scooby’ego, czy myszkę Miki. Oprócz tego wejść do wodnego świata rybki Nemo, czy Małej Syrenki. Zwiedzanie w towarzystwie meduz i innych wodnych przyjaciół pozwala poczuć się naprawdę jak w bajce.

Fuji-Q Highland

Fujiq Highland(富士急ハイランド) to kolejna po tokijskim Disneylandzie wspaniała atrakcja Kraju Kwitnącej Wiśni. Charakteryzuje się nie tylko zapierającą dech w piersi scenerią najwyższego japońskiego szczytu Fuji, ale również licznymi rekordami Guinessa. W swojej ofercie Fuji-Q ma jedne z najwyższych i najdłuższych rollercoasterów świata. Przejażdżka tamtejszymi kolejkami dostarcza wiele emocji i adrenaliny.

Wyprawa do Fuji-Q Highland to wycieczka dla zwolenników żądnych przygód. Można tam pędzić w wagonach z prędkością ponad 170 km/h. Co więcej, park słynie z najbardziej stromej kolejki świata Takabisha (高飛車) z kątem spadania 121°. Z kolei Dodonpa to rollercoaster z rekordem przyspieszenia, który osiąga prędkość 180 km/h w 1,56 sekundy. A Eejanaika to hypercoaster 4D, który oprócz jazdy do góry nogami zapewnia przestawne krzesła odchylające się w tył, przód i obracające o 360°.

Universal Studio w Osace

Japoński krok do świata Hollywood, czyli Universal Studio (ユニバーサルスタジオジャパン) w Osace to miejsce, w którym można zwiedzić 10 stref tematycznych z kultowych amerykańskich produkcji. Wcale nie trzeba lecieć do USA, by znaleźć się w Parku Jurajskim, zwiedzić osławione miejsca San Francisco, czy Nowego Jorku. Co więcej, można wcielić się w prawdziwego czarodzieja na miarę samego Harrego Pottera w hogwardzkiej Szkole Magii i sprawdzić, co kryje Komnata Tajemnic. Nie sposób przeoczyć też tamtejszych rollercoasterów, karuzel i przechadzających się deptakiem bohaterów wprost z kinowych ekranów.

Hanayashiki – najstarszy park rozrywki w Japonii

Kwiaty były dawniej głównym motywem parku Hanayashiki(花やしき). Z czasem instalowano tam coraz więcej atrakcji. To, co przyniosło temu miejscu prawdziwą popularność to narodziny tygrysich pięcioraczków. Jest to bowiem bardzo rzadkie zjawisko. Z kolei w 1931 roku w Hanayashiki przyszedł na świat pierwszy japoński lew. Dziś w parku ze 166-letnią historią można przejechać się kolejką górską, pokręcić na rozmaitych karuzelach i wystrzelić w górę w kapsule Space Shot oraz spróbować oryginalnych japońskich przysmaków.

Yomiuriland – największy park rozrywki w Tokio

Wesołe miasteczko szyte na miarę to właśnie Yomiuriland(読売ランド). Można tam przeżyć zarówno ekscytującą przygodę, wypełnioną po brzegi adrenaliną, jak i doznać niezapomnianych wrażeń, jako dziecko. To wszystko dzięki 44 różnym atrakcjom, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Pędzący 110 km/h rollercoaster Bandit, czy 22-metrowe bungee to rozwiązania dla poszukiwaczy emocjonujących przeżyć. Z kolei diabelski młyn z widokiem na Fuji, czy egzotyczny basenowy kompleks wodny Pool WAI to opcje, które są przyjazne dla rodzin z dziećmi, czy seniorów.

Yomiuriland jest znany również z nadzwyczajnej iluminacji. Niesamowite efekty świetlnego projektu światowej skali artysty Motoko Ishii można oglądać w okresie październik-kwiecień. Z kolei marzec i kwiecień to okres kwitnienia wiśni, których w parku jest ponad 1000. Warto wówczas się tam wybrać, by obserwować to zjawisko z gondoli linowej kolejki.

Szlakiem japońskich parków rozrywki

Na świecie jest ponad 2000 parków rozrywki. Najstarsze z nich wywodzą się ze Skandynawii. Z kolei najsłynniejsze wesołe miasteczka są w Stanach Zjednoczonych, jednak te najszybsze i najbardziej innowacyjne można odnaleźć właśnie w Japonii. To tutaj w Kraju Kwitnącej Wiśni wytyczając na szlaku najpopularniejsze japońskie lunaparki, można poczuć się, jak w podróży dookoła świata. Prócz amerykańskich atrakcji typu Universal Studio lub Disneyland, odnajdzie się tu parki z przewodnim motywem holenderskim czy hiszpańskim. Warto również odwiedzić królestwo samurajów i zobaczyć cały świat w jednym miejscu udając się do Tobu World Square.

pozostałe ARTYKUŁY